DİLİM İŞARETCE EKİBİ

İrem KARAKAYA

Kurucu Koordinatör

İşiten bir ailenin tek sağır çocuğu olarak 26 Ekim 1989 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Okul öncesi eğitiminden, orta okul sonuna kadar sağır bireylerle eğitim gören İrem Karakaya, Lise’de 5 sağır arkadaşı ile beraber işiten bireylerle öğrenim gördü. Gazi Üniversite Yüksek Okulu, Grafik Tasarım Bölümü mezunu olan Karakaya, sağır toplumun gelişmesine katkı sağlamak için pek çok gönüllü çalışmada yer aldı. 2011 yılından 2014 yılına kadar Çankaya İşitme Engelliler Derneği’ne gönüllü destek verdi. Ankara Sağır ve İşaret Dili Derneği ve Ankara İşitme Engelliler Gençlik Spor Kulübü’nün Yönetim Kurullarında yer aldı. Avrupa Birliği projelerine de katılan Karakaya, eğitimler alarak kendi gelişimine katkı sağlarken sağır toplum için de çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Türk İşaret Dili eğitmenliği yaparak İşaret Adam Akademisi’nde Rehber Eğitmenlik yaptı. En büyük hedefi işiten ve işitme engelli-sağır bireylerin Türk İşaret Dili desteği ile iyi bir iletişim kurması olan Karakaya, işiten ve işitme engelli – sağır bireylerin eşit olmasını istiyor.

Zeren KOÇ

Koordinatör Yardımcısı

Murat CUDAL

Koordinatör Yardımcısı

1989 yılında Ankara’da doğdu, anasınıfı ve ortaokulu sağırlarla beraber okudu. Lise ve üniversitesinde grafik okuyarak mezunu olan Murat Cudal'ın annesi işiten, babası sağır ve erkek kardeşi sağırdır. Dilim İşaretce ekibimizde bizimle beraber çalışmaktadır

Pınar DEMİRCİ

EĞİTMEN

1989 yılı Ankara doğumlu olan Pınar Demirci 2007 yılında Zübeyde Hanım Meslek ve Teknik Anadolu Lisesini başarılı bir şekilde bitirmiştir.

Aynı sene Ankara Lisesi Grafik Tasarımı ve Fotoğrafçılık bölümünden başarıyla mezun olmuştur. İş hayatına profesyonel olarak Ankara Yenimahalle Belediyesinde 2011 yılında başlamış olup halen Mali Hizmetler Müdürlüğü Sistem Belge Dijitalleştirme ve Dijital Arşivleme bölümünde çalışmaktadır. Aynı zamanda Sağır toplumdan olan Pınar Demirci Dilim İşaretce’de ve İşaret Dili Eğitmenleri Bölüm Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Pınar Demirci iş hayatında başarılı çalışmalarına devam etmektedir.

Yunus CUDAL

EĞİTMEN

Emrecan GENÇ

EĞİTMEN

1991 yılında Adana’da doğdu, eğitim nedeniyle Ankara’ya yerleşti. Sağırlarla beraber anasınıfı ve ortaokulu okudu. Ön lisans mezunu olan Emre Can Genç, şu an profesyonel olarak coğrafi Bilgi sistemlerinde uzman olarak çalışıyor. Ankara işitme Sağır ve işaret dili derneği üyeliği devam eden Genç Dilim İşaretçe ekibine aktif olarak dahil olmuş bulunmaktadır.

Şule DENLİ ÖZTÜRK

EĞİTMEN