ONLINE PRATİK EĞİTİMİ

1

Pratik eğitimi; dilim işaretce’ den uzaktan eğitim almış işaret dili altyapısını öğrenmiş arkadaşlarımız için tasarladığımız bir üst seviye eğitim çalışmamızla devam edebilirsiniz. Detaylar ve ücret bilgilerine instagram sayfamızdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.
2

İçeriği; günlük yaşantımızda kullanılan kelimeler ve cümlelerin “mimikler, görsel hareketlilik ve akıcılık” ile desteklenmesinden oluşmaktadır. Eğitmenle birebir online olması soru-cevap açısından önem teşkil eder.
Ders bitiminde bir sonraki ders için eğitmen ödev verir. Sonraki derste ödev kontrol edilerek yanlış varsa düzeltilir ve anlatılır.
3

Online Pratik Eğitimi uzman eğitmenimizin tecrübeli ve sevecen yaklaşımları ile derslerin hem zevkli hem de kolay kavranarak daha hızlı ve doğru bir şekilde öğrenildiği çok faydalı ve mutlaka tavsiye edilen bir eğitim şeklidir.
4

Seviyeler;

a) ilk seviye: Dilim İşaretce’ den uzaktan eğitim alanların ücretsiz faydalandığı seviyedir. Süresi 1 ay haftada 2 gün ve her eğitim bir buçuk saatten oluşmaktadır. Eğitim saatleri öğrenci ve eğitmenin birlikte belirledikleri saatlerde uygulanır.

b) Orta seviye: Daha önceden biraz da olsa işaret dili eğitimi almış ve ya sağır ortamında bulunarak bu dile aşina olan ancak tam olarak bilmeyen ve ya yanlış öğre kişilere doğru Türk İşaret Dili’ nin öğretildiği seviyedir. Süresi 3 ay haftada 2 gün bir buçuk saatten oluşmaktadır.
Bu eğitim bittikten sonra ileri seviye eğitime başlanması önerilir.

c) ileri seviye: Bu seviye işaret dilini öğrenmiş kişilerin bilgilerini daha üst seviyelere taşıyarak, eğitimli sağır bir birey kadar bu dile hakim olabilecekleri bir eğitim programıdır. Süresi: 3 ay haftada 2 gün bir gün bir buçuk saatten oluşmaktadır. (Akıcı konuşma, görsel akıcılık, imla bilgileri, mimikler, teknik dil bilgisi vs. içerir)